O firmie

Firma Electronic Control Systems SA

Electronic Control Systems SA to firma z długoletnim doświadczeniem - swoją wiedzą i rozwiązaniami wspiera firmy od 1999 roku. W Polsce posiadamy cztery placówki: główną siedzibę firmy w Krakowie oraz oddziały terenowe w Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. 

Aktualnie w Niemczech jesteśmy obecni we wszystkich regionach operacyjnych, z siedzibami oddziałów regionalnych w Berlinie, Norymberdze, Mulheim an der Ruhr. Swoje usługi świadczymy dla wszystkich 3 operatorów sieci komórkowej w Niemczech (O2, Vodafone, TMobile). Rok 2015 to również początek naszej obecności w Skandynawii. Właśnie wtedy rozpoczęliśmy kontrakt w Finlandii, gdzie jesteśmy aktywni do dnia dzisiejszego. Możemy pochwalić się realizacją kontraktów dla najważniejszych fińskich operatorów tj. Elisa, DNA, Telia. W tym roku rozszerzyliśmy swoją działalność również na Szwecję i Norwegię.

Spółka realizuje kontrakty długoterminowe na rynkach międzynarodowych w ramach zakładów podatkowych. Obecnie posiadamy cztery zakłady podatkowe zlokalizowane w Niemczech, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Działalność prowadzona w tych krajach jest częścią głównej działalności spółki.

Nasz szybki i efektywny rozwój potwierdzają zdobyte nagrody i wyróżnienia - ECS już kilkukrotnie otrzymała nominację do prestiżowej nagrody Gazele Biznesu, która przyznawana jest najszybciej rozwijającym się firmom (2009, 2012, 2015). 

Firmę dostrzegł także magazyn Forbes, przyznając wyróżnienie Diamenty Forbesa 2015, a Dziennik Gazeta Prawna uhonorował nas wyróżnieniem Skrzydła Biznesu 2014.

Nowoczesne rozwiązania, zaufani partnerzy

Od początku swojej działalności ECS projektuje nowoczesne rozwiązania technologiczne dla sektora telekomunikacyjnego, dostarcza rozwiązania dla sektora sieci komórkowej, dla wszystkich systemów łączności bezprzewodowej oraz światłowodowej. 

Specjalizujemy się w kompleksowym prowadzeniu projektów (end 2 end) zarówno dla rozwiązań dostępu radiowego we wszystkich popularnych standardach - LTE, MW, 5G, jak również dla rozwiązań światłowodowych (FTTx, GPON, ePON, ETH) 


Posiadamy kompetencje i zasoby wykonawcze w dziedzinie:

Pozyskiwania obiektów (SABP),

Projektowania  budowlanego i telekomunikacyjnego (Design),

Wykonawstwa budowlanego (Civil Works),

Planowania i implementacji urządzeń radiowych i FTTH,

Optymalizacji sieci,

Projektowania i instalacji urządzeń sieciowych – Cloud, OpenRan.


Kompleksowość oferty i kilkuletnie doświadczenie projektowe w zakresie sieci 5G zdobyte w krajach Europy Zachodniej i Skandynawii umożliwia nam skuteczną realizację takich zleceń, zarówno dla operatorów telekomunikacyjnych, jak i podmiotów prywatnych takich jak sieci energetyczne, korporacyjne czy obiekty prywatnej służby zdrowia. ECS może się już pochwalić takimi instalacjami na terenie Niemiec.

Jako firma posiadamy również odpowiednie poświadczenia bezpieczeństwa oraz własną kancelarię tajną, które zapewniają najwyższe standardy poufności i możliwość prowadzenia projektów dla kluczowych jednostek służby państwowej.

W ostatnich latach głównym obszarem naszej działalności stała się realizacja innowacyjnych projektów z zakresu implementacji oraz budowy infrastruktury telekomunikacyjnej i teletechnicznej dla wszystkich operatorów telefonii mobilnej i liniowej. Z sukcesem zrealizowaliśmy ponad 5000 takich inwestycji w Polsce i w Europie.Naszą siłą jest zespół

Nasz zespół składa się z 250 wykfalifikowanych ekspertów, którzy od 20 lat tworzą dla naszych Klientów nowoczesne rozwiązania. 

ECS z sukcesem budował sieć 2G, 3G (UMTS), konsolidował sieć T-Mobile i Orange, implementował warstwy LTE (4G). Jesteśmy gotowi podejmować nowe wyzwania. Jednym z nich będzie wdrożenie rewolucyjnej technologii 5G, które stanowić dla nas będzie kontynuację dotychczasowej strategii rozwoju firmy. Zatrudniamy wyspecjalizowaną kadrę menedżerską. Z sukcesem koordynujemy innowacyjne projekty telekomunikacyjne w kraju i za granicą. Posiadamy kompetencje projektowe, techniczne i koordynacyjne na najwyższym poziomie. Prawie 70% naszej kadry stanowią osoby z wyższym wykształceniem. 

ECS to zespół najlepszych ekspertów i inżynierów z branży telekomunikacyjnej - dziękujemy za Wasze zaufanie!

Wiemy, że to pracownicy są siłą napędową firmy, dlatego nieustannie dbamy o ich rozwój i stwarzamy im możliwości realizacji indywidualnych celów zawodowych. W trosce o najwyższy poziom kompetencji organizujemy szkolenia, kursy i warsztaty, korzystając z usług profesjonalnych firm szkoleniowych. Pomagamy w uzyskaniu certyfikacji i uprawnień zawodowych w każdym kraju, w którym aktualnie prowadzimy projekty.

To właśnie dzięki ludziom pracującym w ECS oferujemy usługi na najwyższym poziomie.

Klienci potwierdzają nasze kompetencje

Z niezależnie przeprowadzonych badań wynika, że poziom zadowolenia Klientów ze współpracy z nami wynosi aż 86%. 

Jednym z ważnych, ambitnych i trudnych do zrealizowania projektów, w którym mieliśmy możliwość uczestniczyć, była instalacja technologii 5G dla Orange Polska w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – jednej z 14 takich stref w Polsce. Instalacja obejmuje wiele anten wewnętrznych, mających za zadanie pokrycie całego obiektu zasięgiem 5G. Z punktu widzenia rozwoju technologii i przemysłu inwestycja ta jest bardzo innowacyjna, gdyż umożliwia za pomocą systemów łączności zdalnej sterować maszynami w parkach technologicznych takich firm jak Miele, Wielton, Indigo Nasils czy też PGE. 

Natomiast zdalna rzeczywistość oraz liczne kamery 360o umożliwiają pokazywanie przestrzeni Łódzkiej Fabryki na żywo i na odległość. Instalacja ta jest pilotażowym programem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, mającej na celu rekrutacje startupów, których celem jest wykorzystanie i promowanie technologii 5G w codziennym życiu.

Podejmujemy się nowych wyzwań. Miedzy innymi możemy pochwalić się realizacją pierwszej prywatnej sieci 5G dla kliniki sieci HELIOS w Lipsku (Niemcy). Współpracujemy też w projektowaniu i budowie pierwszej własnej stacji bazowej dla niemieckiego operatora 1&1 w Mainz. 

Nasze zespoły cechują się wysokimi kompetencjami i elastycznością. Dzięki długoletniej realizacji kontraktów w Finlandii, mamy doświadczenie w pracy w regionach subarktycznych i górskich. 

FTTH/FO:

Wysoka jakość kompleksowych usług światłowodowych oraz priorytet w komunikacji znalazły uznanie klienta. Orange Polska S.A. zaprosił ECS do udziału w audycie i przeglądzie procesów inwestycyjnych podczas tworzenia spółki Światłowód Inwestycje. W konsekwencji procesów i po uruchomieniu projektu, ECS realizował wzorcową inwestycję światłowodową, zgodnie z nowymi wytycznymi dla inwestora, funduszu APG.       

Respondenci ocenili nas jako firmę wyróżniającą się w gronie najlepszych kontrahentów w branży, a naszych pracowników wskazali jako wybitnych specjalistów z ponadprzeciętnym poziomem zaangażowania.

20lat doświadczenia na rynku polskim i europejskim
5lokalizacji
(4 w Polsce i 1 w Niemczech)
8krajów europejskich
250pracowników i współpracowników
5000zrealizowanych projektów
100mln przychodów rocznie

Skontaktuj się z nami!

Zaoferujemy Ci najlepsze rozwiązanie.