Większość z nas samochodową podróż do Zakopanego kojarzy z ciągnącym się kilometrami korkiem. Jednak już niedługo po takim utrudnieniu pozostaną tylko wspomnienia, a nowa trasa S7 pozwoli nam szybko dojechać do ulubionego, górskiego kurortu. Na nowej Zakopiance, pod Luboniem Małym powstaje dwukomorowy tunel o długości 2,06 km, w którym team operacyjny  Electronic Control Systems S.A. podjął się wyzwania zapewnienia zasięgu sieci komórkowej. Trudne warunki środowiskowe panujące w tunelu wynikające z podwyższonej wilgotności, osadzającej się soli oraz obecności spalin, wymusiły zastosowanie specyficznych rozwiązań i materiałów. W celu zapewnienia prawidłowego działania instalacji ułożyliśmy ponad 3 km kabli i zainstalowaliśmy dziesiątki urządzeń teletechnicznych.

Dzięki współpracy ORANGE z innymi operatorami, zasięg w tunelu będzie obejmował użytkowników wszystkich sieci telefonii komórkowej.

Z entuzjazmem przystąpiliśmy do prac, a teraz możemy pochwalić się ich ukończeniem. Cały projekt czeka na odbiory, a my trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku tunel zostanie oddany do użytkowania.

A zatem…. Do zobaczenia na Sylwestrze w Zakopanem? ;)

Skontaktuj się z nami!

Zaoferujemy Ci najlepsze rozwiązanie.