• Centrum prasowe
  • Ekologiczne i ekonomiczne oświetlenie w gminie Sitkówka-Nowiny

ECS rozświetli gminę Sitkówka-Nowiny!

Do tej pory w gminie znajdowały się wysokoprężne lampy sodowe, które były dużo bardziej energochłonne i mniej ekologiczne. Wymianie ulegnie 30% całego oświetlenia na terenie takich miejscowości jak: Nowiny, Zagrody, Zgórsko, Kowala, Kowala Mała, Wola Murowana, Bolechowice, Szewce, Zawada, a także oświetlenie przy drodze wojewódzkiej nr 762.

Na co wpłynie wymiana oświetlenia? Lampy LED pozwolą gminie zaoszczędzić 53% energii, w porównaniu do lamp sodowych. Do modernizacji wybrane zostały najbardziej energochłonne ciągi oświetlenia, dzięki czemu zwrot poniesionych kosztów nastąpi w bardzo krótkim czasie. Projekt pomoże nie tylko zmniejszyć ilość energii potrzebnej do oświetlenia gminy, ale także zmniejszyć ilość zanieczyszczeń, do których przyczynia się zużycie paliw pierwotnych.

ECS zajmie się wymianą 521 punktów oświetleniowych – zarówno na drogach gminnych, powiatowych, jak i na drodze wojewódzkiej nr 762. Dodatkowo projekt obejmie wymianę 119 słupów oświetleniowych wraz z zasilaniem kablowym przy drodze wojewódzkiej nr 762 oraz modernizację 18 szaf sterujących oświetleniem.

SONY DSC

Energooszczędny sprzęt oświetleniowy o wysokich parametrach użytkowych, przyczyni się także do poprawy jakości oświetlenia dróg, a co za tym idzie – bezpieczeństwa mieszkańców i wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Zmniejszą się wydatki na energię elektryczną i konserwację punktów świetlnych.

Wartość inwestycji wyniesie 1 783 500 zł

Skontaktuj się z nami!

Zaoferujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

W celu podnoszenia jakości, serwis korzysta z plików cookies, dowiedz się więcej.